Elektroliz Redresörü DUPLON-SERİSİ


Sayron Elektronik; Elektroliz redresörleri metallerin saflaştırılması, kimyevi madde üretimi vb. alanlarda ihtiyaç duyulan doğru akım kaynağı olarak kullanılırlar. Elektroliz işlemine tabii tutulacak maddenin özelliğine göre çeşitli akım ve gerilim değerlerinde üretilebilirler. Elektroliz Prosesi uzun süren ve yüksek güç gerektiren prosesler olduğu için bu işlemde kullanılacak redresörlerinde verim ve güç katsayısının yüksek, 7/24 kesintisiz çalışmaya uygun dizayn edilmesi gerekir.

Elektroliz işleminde tristör kontrollü sistemler veya switch mode sistemler tercih edilebilir. Kullanılacak redresör kapasitesine bağlı olarak hava veya su soğutmalı olarak tercih edilebilir. Bazı uygulamalarda redresör kapasitesi 1 MW 'ın üzerine çıkabilmektedir. Bu uygulamalarda doğrudan yüksek gerilimden beslenen redresörler kullanılmaktadır.


Genel Özellikler

Yeni AC Sürücü Ünitesi

Sayron Kaplama redresörleri yeni AC güç kontrol ünitesi ile donatıldılar. Bu ünite sayesinde redresör arızaları minimuma inerken, çalışma verimi ve redresör fonksiyonları arttırılmıştır. Yeni AC sürücü ünitesiyle arızalar, hasar oluşmadan önlenir. Bu sayede en zor şartlarda bile güvenle kullanılabilir. Yeni Sürücü sistemi aynı anda hem uzaktan kumanda ünitesinden hem de otomasyon sisteminden çalışabilme yeteneğine sahiptir. Hazır gelen çok sayıda özellik yanında, zaman içerisinde yapılacak ilave özelliklere de açıktır.

 

Timer

Çalışma programında yer alan timer ile, istenen çalışma süresinde veya süresiz olarak çalışma sağlanır. Süreli çalışmada redresör istenen değerlerde çalışır ve süre sonunda otomatik durur.İşlem bitiminde ikaz vererek kullanıcıyı uyarır. Süresiz çalışmada işlem başlatıldıktan sonra kullanıcı cihazı durduruncaya kadar işlem devam eder.

 

Ampersaat ve Otomatik Dozajlama

Sayron Kaplama redresörleri Ampersaat hesaplama özelliğine sahiptir. Bu sayede banyonun toplam çalışma süreci hakkında en güvenilir veri elde edilmiş olur. Kaplama prosesi süre yerine ampersaat değerine göre de işletilebilir. Operatör panelinde hem devam eden kaplama işlemi için hem de bütün işlemlerin toplamı için farklı sayaçlar bulunur. Bu sayaçlar havuza otomatik kimyasal eklemek için kullanılabilir. Özellikle kritik banyolarda, kimyasal konsantrasyon kontrolü son derece önemlidir. Sayron redresörleri bu özelliğiyle kimyasal kontrolünüze yardımcı olur. Ayrıca sistemin toplam çalışma ve verimliliği hakkında önemli bir veri sağlar.

 

Selektif Çalışma Programı

Birçok kaplama banyosunda, istenmeyen metalleri havuzdan uzaklaştırmak için selektif çalışma programı uygulanır. Ancak bu işlem ya manuel olarak ya da harici bir sistem ile gerçekleşmekteydi. Sayron kaplama redresörlerinde sunulan selektif çalışma programında, bu işlem otomatik olarak yapılır. İşlem başlatıldıktan sonra, ayarlanan periyotta çıkış gerilimi sıfırda arttırılır ve tekrar sıfıra döner. Bu işlem süreli veya süresiz olarak tekrarlanır. Bu sayede zahmetli bir bakım işlemi olan selektif çalışma kolayca gerçekleştirilir.

 

Kolay kullanım

Sayron Standart Kaplama redresörleri son derece basit çalışma programına sahiptir. Uzaktan kumanda ünitesi sayesinde operatör, redresörün yanına gitmeden cihazı kolayca çalıştırabilir. Sistem tüm otomasyon sistemleri ile tam uyumludur. Hem manuel hem de otomasyon sistemi ile çalışma özelliğine sahiptir.Etiketler: elektroliz redresörü, sayron